GANGFEST i 25 lecie SKTC

2013-08-18 16:26:11

25 lat minęło jak jeden dzień, na drugie teraz takie przygotuj się a może i na trzecie któż to wie.........

W 1988 roku kiedy to Tulipan i Ciapa zakładali SKTC- kapele, która miała być w opozycji do kretyńskiej ,głupiej rzeczywistości ,nie przypuszczali, że owa amatorska kapela dotrwa do 2013.Ale jakoś tak to się poskładało, że działamy nadal i póki co nie planujemy przestać. Graliśmy i nadal gramy muzykę , którą określamy CZAD ZPRZEKAZEM a nasze motto to od lat : NIECH CZAD BĘDZIE Z WAMI A GŁUPOTA DALEKO .Słowo czad nie jest tu jednak koniecznie synonimem ,punka , metalu czy może nawet trash metalu, jest to raczej pewna przenośnia mówiąca o podejściu do życia czy muzyki .Zawsze graliśmy swoje i dalej tak zamierzamy robić. Nie znosimy szufladek i sztucznych podziałów, dusimy się w wąskich zakamarkach ideowych komórek ,często tworzonych przez ludzi bez jakiejkolwiek wiedzy, czyli znaczy się idiotów..... Może też dlatego nie możemy do końca związać się z danym środowiskiem muzycznym ,bo tam zawsze trzeba być konformistą ,a my tak nie potrafimy, to nam NIE odpowiada. Mamy chyba zbyt otwarte głowy, i wieloletni bagaż muzyczny i życiowy aby gdzieś się zapisać i robić to co dane środowisko wymaga. Zatem rozumiemy , że jesteśmy skazani na wyobcowanie , ale już przywykliśmy, z tym da się żyć. Zespół mimo to ,że miał spore okresy stagnacji, nigdy się nie rozpad, nigdy nie zawiesił działalność, od tych 25 lat mamy w zasadzie przynajmniej raz w tygodniu próbę. Owszem przewinęło się przez skład sporo osób ale od 2003 mamy stabilny, silny skład. Nie chcemy robić jakiegoś wielkiego halo czy rozgłosu wokół tego naszego jubileuszu, gramy dla przyjemności , to jest nasze wieloletnie hobby, nie ścigamy się z nikim ,nie konkurujemy ,raczej szukamy przyjaciół i kooperacji. Nie do końca rozumiemy młodych adeptów, którzy chyba często nie interesują się muzą czy przekazem ale jedynie otoczką, często nie mając w ogóle jakiejkolwiek wiedzy na temat muzyki, to smutne ale to nie czas by o tym się rozwodzić. My jednak mimo pewnego zardzewienia kości i niedołężności ogólnej jeszcze nie mamy zamiaru zawieszać broni, dalej tworzymy , kończymy nowy materiał trash metalowy czy hardcorowy czy jakiś inny........ to sobie nazwiesz sam, my nie szufladkujemy .Będziemy grać bo to kochamy ,a czy to będzie na takiej scenie ,czy pod sceną ,czy nieopodal sceny ,czy w piwniczy ,czy na strychu to życie pokaże.............. acha inne moje motto : to życie pisze scenariusze
Zapraszam na GANGFEST 2013. Nie jest to impreza takiej czy owakiej sceny , to nie o to kompletnie chodzi!!!! To jest tribute dla naszych zmarłych kolegów z kapeli Gangrena : Józka i Jurka. Nawet gdybym miał zagrać na grzebieniu lub na organkach w stylu country-western też bym zagrał dla nich. Dzięki naszemu młodszemu koledze SANDAŁOWI to wciąż żyje i myślę ,że jeszcze długo potrwa. Niech to właśnie nie będzie impreza monotematyczna ,niech to będzie spotkanie osób ,kapel , które chcą pochylić głowy i powspominać tych których już nie ma ,a którzy kiedyś zrobili kawal dobrej muzy. Dla mnie to szczególna impreza bo znałem ich doskonale a z Józkiem grałem w SKTC w okresie POCHODNI.
Zatem proszę nie rozwodzić się czy to jest bardziej punkowe czy może już H/C a może zahacza o crusta a może to już country, nie ta idea i nie tędy droga.
JACO ( old schoolak)

NIECH CZAD BĘDZIE Z WAMI A GŁUPOTA DALEKO


 

Powrót

PowrótSpookrecords

Nigdy Więcej